Na co se těšit

Na hlavním nádraží v České Lípě vás srdečně přivítají dvě nádherné vlakové soupravy, vyzdobené s elegancí a připravené vám poskytnout nejen možnost obdivovat tyto inženýrské skvosty, ale také se s nimi vydat na nezapomenutelnou jízdu, během níž budete mít možnost prozkoumat okolní krajinu v plné kráse.

PARNÍ VLAK

Parní vlak je symbolem industriální revoluce, představuje fascinující spojení mezi minulostí a technologickým pokrokem. Jeho kovové tělo pohybující se po kolejích, zanechává za sebou oblaka bílé páry a charakteristický hukot, který se nese krajinou. Pohled na parní stroj je jako okno do doby, kdy se svět posouval novým směrem díky síle páry. Parní vlaky si dodnes uchovávají své kouzlo, připomínající nám, jak daleko jsme se od té doby dostali, ale také jak důležitá je historie pro pochopení naší současnosti.

HISTORICKÝ MOTORÁK

Jeho elegantní a jednoduchý design nás přenáší do doby, kdy rychlost a pohodlí se promítly do podoby cestování. Když historický motorák vyjíždí na trať, jeho charakteristický zvuk motoru a klouzavý pohyb okamžitě navodí atmosféru doby, kdy strojvedoucí držel řídítka pevně v ruce a průvodčí pozdravoval cestující s úsměvem.

VLAKY V roce 2023