01

🔽 Jaké je vstupné?

Speed Festival si užijete i bez placení. Vstup je na Speed Festival zcela zdarma a zpoplatněné budou jen některé jeho části, jako je Setinová rallye, Picnic race, půjčovna motokár, půjčovna supersportů, Velké kolo, sim racing.

02

🔽 Jakým autem se můžu zůčastnit?

Záleží čeho by jste se chtěl účastnit. Setinová rallye Memoriál B. Engeho je určená pro auta vyrobená do roku 2003.  Picnic race není rokem výroby automobilu nikterak omezen. Veteránská jízda je pro vozy do roku výroby 1993.

03

🔽 Jaký je rozdíl mezi Setinovou rallye, Picnic racem a Veteránskou jízdou?

Setinová rally je hodně organizovaná a celodenní záležitost viz. https://www.classicrallye.cz/jak-na-to/ . Pojedou se 3 etapy. Dopolední jede na sever, odpolední na jih a rozhodne se během večerní na Grand Prix, kdy se pojedou dvě kola. Jedno zadá čas a v druhém kole se musíte co nejvíce přiblížit kolu prvnímu. Setinová rallye je podmíněná stáří vozu do roku 2003 a jede se v sobotu 23. 9. 2023.

Picnic Race je setinová rallye na zkoušku. Start, tempo i dojezd zpět do ČL je čistě na vás. Od nás obdržíte road book jako při setinovce, ale budete mít pro jistotu i předem dané průjezdní body, mapku atd. V průběhu Picnic race pro vás máme připravený čtyři hlavní Checkpointy. První je zámek Zahrádky, kde na vás čeká profi fotograf a při průjezdu vás vyfotí. Druhou zastávkou je Adventure Land Bělá, kde je připravené jídlo, offroady které můžete vyzkoušet a měřený úsek jako v setinové rally. Třetí zastávkou je zámek Zákupy, kde je připravené další pohoštění v barokní zámecké zahradě. Posledním místem je vyhrazený prostor přímo uprostřed výstavy Cesta k dokonalosti v centru České Lípy s dalším občerstvením. Picnic race se jede v sobotu 23. 9. 2023

Veteránská jízda je hromadný výlet po stopách Memoriálu B. Engeho za pomocí roadbooku s mapou pro vozy do roku výroby 1993. Hromadný start bude z náměstí v odpoledních hodinách.

04

🔽 Mohu se účastnit Grand Prix ČL?

Grand prix Česká Lípa se může zůčastnit pouze účastníci setinové rallye Memorialu B. Engeho nebo organizátorem vybrané posádky s konkrétním vozem.

05

🔽 Mohu vystavit svůj vůz?

Možností, jak vystavit svůj vůz je hned několik. Buďto v rámci klubových setkání, výstavě cesta k dokonalosti, kde vystavují jednotlivé automobilky historii své značky a my jim pomáháme dosehnat některé vozy v pokud možno co nejvíce sériovém stavu. Pokud vlastníte vůz, který by jste chtěl vystavit, napište nám prosím na email registrace@speedfestival.cz. Jednou z dalších možností je, pokud jste majitelem Tatry, zůčastnit se Tatra Concours d'Elegance nebo jet Setinovou rallye Memorial B. Engeho.

06

🔽 Jak se mohu registrovat?

Registrace je možná prostřednictvím našeho formuláře v hlavičce této webové stránky. V pravo nahoře najdete tlačítko registrace a po najetí myší na toto tlačítko se vám zobrazí nabídka registračních formulářů. Zde stačí zvolit konkrétní aktivitu, které se chcete zůčastnit a vyplnit formulář. Na základě vyplněného formuláře Vám dorazí pokyny k platbě a potvrzení o registraci. Případně napište email na registrace@speedfestival.cz

07

🔽 Jak mohu zaplatit?

Platba je možná pouze převodem. Stačí využít QR kód, který obdržíte emailem nebo provést úhradu na bankovní účet North Bohemia Classic Clubu. Číslo účtu je 222641655/0300 a do poznámky uvést SPZ vozidla.

08

🔽 Nejsem účastníkem, ale rád bych přijel Obytným vozem.

Prvotně zajišťujeme parkovací kapacity pro naše účastníky. Pokud však bude volno, tak vás necháme přespat na místě určeném pro obytné vozy a to za parkovací poplatek 500 Kč. Pokud by jste měl zájem o přespání v obytném voze, napište nám prosím na info@speedfestival.cz

09

🔽 Kde mohu zaparkovat obytný vůz?

Pro všechny předem registrované účastníky, kteří přijedou obytným vozem, máme připravený prostor hřiště v horní části České Lípy v dochází vzdálenosti do centra dění.

10

🔽 Kde mohu zaparkovat plaťák?

Pro plaťák máme připravené prostory s ostrahou. Bližší informace s konkrétním místem pro Váš plaťák vám pošleme v pokynech v dostatečném předstihu před Speed Festivalem.