Memoriál B. EngeHO
NBc rally

V rámci Libereckého a části Středočeského kraje bude připravena North Bohemia Classic Rally Memoriál Břetislava Engeho pro cca 70 účastníků. Classic rally bude složená z několika etap, jejichž část se bude odehrávat na městském okruhu při Grand Prix Česká Lípa, a také v okolí Českolipska. Další etapy provedou účastníky nádhernými přírodními scenériemi a malebnými zákoutími jež silnice v oblastech Kokořínska, Máchova kraje, části Českého Švýcarska a části Lužických hor nabízí.

Grand Prix Česká Lípa

Večerní motoristická show Grand Prix Česká Lípa nabídne závody v pravidelnosti účastníků setinové rally, dále se představí celá škála závodních i nezávodních strojů (motokáry, sportovní a závodní automobily). Vytrvalostní závod motokár a exhibiční jízdy a show v podání ostřílených matadorů motorsportu v automobilech nejen kategorie classic.

Picnic race

Picnic Race je jedinečným organizovaným výletem, který vám umožní prozkoumat nádhernou krajinu a zajímavá místa Českolipska a Máchova kraje.

Tento výlet vás zavede na cestu plnou zábavy, dobrodružství a skvělého občerstvení. Naše trasa zahrnuje několik zastávek, kde si budete moci vychutnat krásu a klid pláže Máchova jezera, prozkoumat nádherné zahrady zámků Zahrádky a Zákupy, vychutnat si doprovodný program v areálu Adventure Landu v Bělé pod Bezdězem nebo na Vrchbělá. Každá z těchto zastávek nabízí nejenom hezké prostředí, ale také připravené občerstvení nebo jiné doplňkové aktivity.

HISTORICKÉ VLAKY

Ve spolupráci s klubem železnic budou na českolipském nádraží připraveny různé historické vlaky, které budou dle jízdního řádu vyjíždět na okružní jízdy. Návštěvníci si budou moci vybrat mezi cca 20 minutovou jízdou motoráčkem a  cca hodinovým okruhem vlakem taženým parní lokomotivou. Úžasné scenérie Máchova kraje tak budou mít účastníci výletů na dohled, a to s vůní páry.

Tatra concours d'elegance

Setkání historických osobních vozů značky TATRA, od nejstarších modelů Tatra 11, až po nejnovější Tatry 613. Akce je pořádána na připomínku 90 let od založení českolipské karosárny Bohemia. Pro majitele vozů Tatra je na jejich společné setkání vyčleněn park českolipského Vodního hradu Lipý, přímo v centru České Lípy.

Registrace

Cesta k dokonalosti

Po celou sobotu a neděli bude pro návštěvníky otevřena výstava automobilů v městském parku. Jednotlivé automobilky zde představí modely svých automobilů od historie po současnost a v zahradě Vlastivědného muzea a galerie si můžete prohlédnout vývoj motocyklů.

Přehlídka motoristických filmů

Kino Crystal návštěvníkům po dobu festivalu nabídne filmy s motoristickou tématikou, ale také zajímavé dokumenty a záznamy z akcí či několik besed s účastníky různých motoristických závodů.

Program pro rodiny s dětmi

Na mnohých místech budou otevřeny dětské zóny se zábavou v podobě skákacích hradů a kreativních dílniček. Na dětském dopravním hřišti bude ve spolupráci s Městskou policií České Lípy připraven celodenní program zaměřený na bezpečnost dopravy, na řešení situací v provozu, a to vše zábavnou formou s maskotem medvědem a drobnými dárky pro účastníky.

eSPORT

Virtuální závodění si návštěvníci užijí v Kulturním domě Crystal, kde se pod vedením zkušených matadorů sim racingu  pokusí zvítězit nad profesionálními jezdci motorsportu a mohou tak získat drobné ceny. Nejrychlejší účastník sim racingového klání získá velký pohár pro vítěze.

Shop Zóna a Food festival

Doprovodný prodej doplňků a předmětů s motoristickou tématikou bude soustředěn do prostoru nedaleko od nákupního centra Andy u přilehlého parkoviště. Dobré jídlo a pití nabídnou do pozdních pátečních večerních hodin zapojené kavárny, restaurace a občerstvení.