O festivalu

Speed Festival je auto-moto víkend plný jedinečných vozů, automobilových závodů, kultury a hlavně zábavy! Česká Lípa se každoročně na jeden zářijový víkend promění v ráj auto-moto nadšenců a nabídne skvělou zábavu pro celou rodinu.
Motorismus je součástí České Lípy už dlouhá léta. Poslední Grand Prix ale rozproudila ulice města roku 1984. My jsme se rozhodli na závodní historii města navázat a legendární Grand Prix znovu oživit. Jak jinak, než ve velkém stylu.
V roce 2023 proběhl nultý ročník a započali jsme tak tradici kulturně-společenské události, kterou si všichni auto-moto nadšenci zapíšou červeně do kalendáře.
Co nás letos čeká? Můžete si zazávodit na ostré setinové rally Memorial B. Engeho nebo si rally vyzkoušet na zážitkové jízdě Picnic race. Čeká vás spousta výstav, které vám představí všechny možné tváře auto-moto světa napříč historií, zeměpisnou šířkou i odvětvími, také besedy, přednášky a motoristické filmy s osobnostmi nejen motorsportu.
V rámci festivalu si můžete uspořádat svůj autoklubový sraz, poměřit síly ve virutálních závodech eSportu, svézt se závodním autem nebo historickou motorkou.
Už teď je letošní program nabitý a každým rokem ho plánujeme překonat. Těšíme se, že si to užijete spolu s námi!
koláž automobilů

Letos ve znamení SKLA

Každý ročník Speed Festivalu má své speciální téma a tím letošním je SKLO. Věděli jste, že sklářské řemeslo má v Českolipsku téměř 500 let dlouhou tradici? Ta se nově dokonce dostala na seznam UNESCO. Takový klenot v Česku máme! Letošní závody vás proto zavedou na Křišťálovou cestu za poznáváním sklářského bohatství. Na prohlídku skláren se ale můžete vydat i po vlastní ose. V centru České Lípy vás pak budou čekat ta nejzajímavější mistrovská díla českých sklářů.

Čeho se zúčastnit?