Memoriál B. EngeHO
NBc rally

V rámci Libereckého a části Středočeského kraje bude připravena North Bohemia Classic Rally Memoriál Břetislava Engeho pro cca 70 účastníků. Classic rally bude složená z několika etap, jejichž část se bude odehrávat na městském okruhu při Grand Prix Česká Lípa, a také v okolí Českolipska. Další etapy provedou účastníky nádhernými přírodními scenériemi a malebnými zákoutími jež silnice v oblastech Kokořínska, Máchova kraje, části Českého Švýcarska a části Lužických hor nabízí.

Grand Prix Česká Lípa

Večerní motoristická show Grand Prix Česká Lípa nabídne závody v pravidelnosti účastníků setinové rally, dále se představí celá škála závodních i nezávodních strojů (motokáry, sportovní a závodní automobily). Vytrvalostní závod motokár a exhibiční jízdy a show v podání ostřílených matadorů motorsportu v automobilech nejen kategorie classic.

Picnic race

Picnic Race je jedinečným organizovaným výletem, který vám umožní prozkoumat nádhernou krajinu a zajímavá místa Českolipska a okolí.

Tento výlet vás zavede na cestu plnou zábavy, dobrodružství a skvělého občerstvení. Naše trasa zahrnuje několik zastávek, doprovodný program a občerstvení.

HISTORICKÉ VLAKY

Ve spolupráci s klubem železnic budou na českolipském nádraží připraveny různé historické vlaky, které budou dle jízdního řádu vyjíždět na okružní jízdy. Návštěvníci si budou moci vybrat mezi cca 20 minutovou jízdou motoráčkem a  cca hodinovým okruhem vlakem taženým parní lokomotivou. Úžasné scenérie Máchova kraje tak budou mít účastníci výletů na dohled, a to s vůní páry.

V12 Castle

Na Vodním hradě Lipý se návštěvníkům otevře fascinující výstava vozů poháněných motorem V12. V expozici budou k vidění nejen luxusní limuzíny, ale i supersporty z celé historie automobilů. Tato unikátní přehlídka nabídne vzrušující pohled na širokou škálu těchto majestátních vozů, které zaujmou každého milovníka automobilů.

Registrace

Cesta k dokonalosti

Po celou sobotu a neděli bude pro návštěvníky otevřena výstava automobilů v městském parku. Jednotlivé automobilky zde představí modely svých automobilů od historie po současnost a v zahradě Vlastivědného muzea a galerie si můžete prohlédnout vývoj motocyklů.

Přehlídka motoristických dokumentů a besed

Kino Crystal návštěvníkům po dobu festivalu nabídne filmy s motoristickou tématikou, ale také zajímavé dokumenty a záznamy z akcí či několik besed s účastníky různých motoristických závodů.

Program pro rodiny s dětmi

Na mnohých místech budou otevřeny dětské zóny se zábavou v podobě skákacích hradů a kreativních dílniček. Na dětském dopravním hřišti bude ve spolupráci s Městskou policií České Lípy připraven celodenní program zaměřený na bezpečnost dopravy, na řešení situací v provozu, a to vše zábavnou formou s maskotem medvědem a drobnými dárky pro účastníky.

eSPORT

Virtuální závodění si návštěvníci užijí v Kulturním domě Crystal, kde se pod vedením zkušených matadorů sim racingu  pokusí zvítězit nad profesionálními jezdci motorsportu a mohou tak získat drobné ceny. Nejrychlejší účastník sim racingového klání získá velký pohár pro vítěze.

Shop Zóna a Food festival

Doprovodný prodej doplňků a předmětů s motoristickou tématikou bude soustředěn do prostoru nedaleko od nákupního centra Andy u přilehlého parkoviště. Dobré jídlo a pití nabídnou do pozdních pátečních večerních hodin zapojené kavárny, restaurace a občerstvení.