Doprovodný program

S programem ještě nekončíme! „Doprovodný“ vůbec neznamená, že to nebude zábava. Co třeba taková projížďka historickým parním vlakem nebo virtuální závod na profi simulátoru?

Historické vlaky

Vydejte se na nezapomenutelnou projížďku parním nebo motorovým vlakem, které pamatují ještě doby Rakouska-Uherska! Na hlavním nádraží v České Lípě vás přivítá přehlídka historických souprav a dvěma z nich se můžete rovnou svézt na okružní cestě okolní krajinou. Jen si představte ten zvuk těžkých strojů a stoupající oblaka páry! Na nádraží budete mít i výjimečnou příležitost prohlédnout si depo a servisní dílnu s velkou točnou.

e-Sport

Pojďte sednout za volant a na vlastní kůži si vyzkoušet ostrý závod! Dobře, bude sice digitální, ale tepovku vám zaručeně zvedne i tak. Na profi simulátorech si budete připadat úplně jako v závodním autě na okruhu. A když na naší virtuální trati zajedete nejlepší čas, vyhrajete jízdu na motokárách, kde si svoje řidičské schopnosti vyzkoušíte naostro. A už jsme zmínili, že během závodů se budete moct potkat s profesionálním Sim racingovým týmem pod vedením legendárního závodníka Tomáše Engeho?

Půjčovna sportovních aut

Chtěli jste si vždycky vyzkoušet, jaké to je sedět v Porsche GT3, BMW M2 nebo třeba Audi RS4? Sešlápnout pedál a slyšet zvuk toho nadupaného motoru? Na Speed Festivalu si tento sen můžete splnit. V půjčovně sportovních aut od Legendy U Vás vás bude čekat více než deset modelů supersportů různých značek, kterými se můžete sami projet po okolních okreskách. Anebo sednout na místo spolujezdce a nechat se svézt profi řidičem.

Vyjížďky na motorkách

Jste fanoušky jednostopých strojů a ostrých zatáček? Pak vás určitě bude lákat nasednout na některý z nejnovějších modelů vaší oblíbené značky a vyzkoušet si, co ten stroj umí. Se zapůjčenou motorkou ale nebudete jen kroužit po okruhu. Ve skupině i s instruktorem vyrazíte na silnice a projedete se po okolí. Tak kterou si vyberete? KTM, Jawa nebo Ducati?

Složky IZS

Zachraňují životy a vždycky je vidíte jen uhánět na místo nehody. V rámci festivalu si je v areálu ČESKOLIPSKÉ TEPLÁRENSKÉ ale konečně budete moct prohlédnout zblízka. Integrovaný záchranný sbor vám ukáže svoji nejnovější záchrannou techniku a předvede se i v akci při riskantní záchraně člověka z komína. Ale kdyby náhodou někde šlo opravdu o život, zase zapnou majáky a rychle zmizí. Jsou totiž pořád v pohotovosti!

Food zóna

Ze všech těch nablýskaných aut, motorek a nabitého programu vám vyhládlo? Tak vyražte do ulice Prokopa Holého nebo na Škroupovo náměstí! Čekají vás tam stánky lokálních podniků i food tracky z celé republiky s pořádně širokým výběrem jídla a pití. Najíte se ale po celém širším centru České Lípy. Restaurace a bistra budou vydávat svoje dobroty přímo do ruky nebo vás posadí na zahrádku. Výborného jídla a pití bude víc než dost – o to jsme se dobře postarali.

Shop zóna

Co by to bylo za výlet, kdybyste si domů nepřivezli něco na památku? Hned vedle stánků s jídlem na Škroupově náměstí si můžete udělat radost auto moto doplňky pro upgrade vašeho vlastního vozu nebo třeba merchem vaší oblíbené automobilky. Samozřejmě nebudou chybět produkty lokálních výrobců – od těch rukodělných až po farmářské delikatesy.
koláž automobilů