Čeho se můžete účastnit

Užijte si Speed Festival za volantem svého vozu! Ať už máte závodní speciál, veterána nebo moderní klasiku. Můžete si zazávodit, vystavit svůj jedinečný kousek nebo třeba vyrazit na klubový sraz.

Setinová rally
Memorial B. Engeho

Nejde o to být nejrychlejší, ale dorazit na setinu sekundy přesně! Setinová rally letos nese podtitul Křišťálová cesta. Závod vás totiž zavede do Křišťálového údolí s téměř 500 let dlouhou sklářskou tradicí. Mezi jednotlivými etapami se zastavíte ve významných sklárnách Českolipska. Zároveň si můžete vyjet divokou kartu na večerní Grand Prix v České Lípě. Pojďte si zazávodit a poznat kus české sklářské historie, která se stala součástí UNESCO.

Picnic race

Chcete si vyzkoušet setinovou rally, ale vzít to na pohodu a po cestě sbírat zážitky? Picnic race je 80kilometrová vyjížďka, na které si užijete několik zastávek s občerstvením, prohlídkou skláren i dalších zajímavých míst. Navigovat se budete podle roadbooku jako při setinové rally a na měřeném úseku si vyzkoušíte svou přesnost. Zabalíme vám piknikový box s dekou a dobrodružná jízda může začít!

Grand Prix Česká Lípa

Vrcholem celého Speed Festivalu bude sobotní Grand Prix v atmosféře nočního města a za zvuku té nejpestřejší škály motorů. Dokonalá symfonie a podívaná, kterou si nemůžete nechat ujít! Na Grand Prix zažijete obnovený městský závod a zároveň přehlídku těch nejzajímavějších veteránů, závodních speciálů a nejnovějších vozů světových automobilek.
koláž automobilů

Memorial Jiřího Bergra

I handikepovaní mají v auto-moto světě své místo. Letos proto uspořádáme speciální závod šitý na míru vozíčkářům – s plně bezbariérovým přístupem! Jestli žijete na kolech i vy a chcete si zazávodit, tady nesmíte chybět. Celovíkendové mistrovství v ručním ovládání automobilů vás zavede na vyjížďku po okolí České Lípy, kde si na jednotlivých stanovištích poměříte síly ve třech závodních disciplínách: slalomu, sprintu a jízdě zručnosti.

Klubový sraz

Jste motorkáři na Harleyích, milovníci Porsche nebo fanoušci BMW? V rámci areálu celého festivalu narazíte na klubové srazy auto-moto nadšenců různých značek a modelů. I váš klub se může stát součástí festivalu. Patříte k některému z auto-moto klubů i vy?. Přijeďte na váš sraz, nebo nám napište, ať vašemu klubu na Speed Festivalu držíme místo.

Doplnění festivalových expozic

Parkuje vám v garáži vůz s dvanáctiválcem, jedinečná motorka, unikát japonské výroby nebo vozy dalších automobilových značek, které na festivalu vystavují? Pokud byste rádi viděli váš vůz či motorku vystavenou ve skvělé společnosti, registrujte se a připojte několik fotek vašeho exponátu. Věříme, že mu najdeme perfektní místo.

Veteránská jízda

Bentley Speed six, Jaguar E-Type nebo Porsche 356. I takové jedinečné kousky přinesly loni na Speed Festival nádech minulosti. A letos to bude snad ještě zajímavější! Veterány můžete obdivovat na setkání historických vozidel, ale zažijete je i v pohybu. Veteránská jízda – to bude teprve zážitek! Jestli máte doma veterána i vy, přijďte se s ním pochlubit a projet se ve společnosti dalších sběratelských kousků.