Výstavy a prezentace
automobilů i motorek

Od těch nejvzácnějších veteránů přes závodní speciály až po představení posledních modelů aut a motorek světových značek. Speed Festival vám představí všechny možné tváře auto-moto světa napříč historií, zeměpisnou šířkou i odvětvími. Tohle jen tak někde neuvidíte.

Showroom v ulicích

Jedna ulice, jedna automobilka. Ty nejvýznamnější značky auto-moto světa vám v centru města představí své horké novinky. Čekají vás ty nejmodernější vozy z dílen Porsche, Subaru, BMW, Hyundai a dalších. Půjdeme ale i zpátky do minulosti! Novinky automobilek doplní historické vozy, a tak uvidíte, jak se vyvíjela jejich cesta na špičku automobilového průmyslu v čase.
koláž automobilů

Výstava motorek
Cesta k dokonalosti

Máte raději jednostopé stroje? Pak si nenechte ujít výstavu exkluzivních exponátů motorek. Kde? V klášterní zahradě Vlastivědného muzea a galerie České Lípy! Půjdeme až k samotnému počátku motorek a provedeme vás celou historií motoristického průmyslu až po současnost. Uvidíte, jak probíhal technologický vývoj a jak inovovaly své modely motorek vaše oblíbené značky.

V12 Castle

Dvanáctiválec – ta nejdokonalejší souhra síly a elegance, jakou automobilky kdy představily. Dneska už je ale vzácností a na cestách V12 jen tak nepotkáte. Vyražte proto na Vodní hrad Lipý, kde vás čeká celá přehlídka vozů s dvanáctiválcovým motorem. Od nejslavnějších supersportů jako Maserrati MC12 až po luxusní limuzíny typu Rolls Royce. Uvidíte auta ze současné produkce i napříč historií až ke zrodu dvanáctiválcových motorů.

Ferrari racing alej

Nemusíte být ani zarytým závodním fanouškem, aby vám supersporty Ferrari vzaly dech. Na Speed Festivalu vás čeká průřez celou závodní historií této legendární italské začky. Do minulosti vás přenesou historické modely, ve kterých se psaly sportovní dějiny, a hlavně uvidíte ty nejnovější závodní speciály, které se letos chystají na okruh.
červené závodní Ferrari

Japonská scéna

Jestli existují něco jako automobilové velmoci, Japonsko je rozhodně jednou z nich. V Českolipské teplárně mu proto věnujeme celou expozici výjimečných japonských vozů doplněnou o tamní umění a gastro speciality. Přijďte se ponořit do japonské atmosféry a prohlédnout si to nejzajímavější z autodílen japonských značek!

Motorsport

Autokros, MotoGP, rally, okruhové speciály a spousta dalších. Ty nejnašlapanější stroje nadesignované tak, aby obstály na nejtěžších tratích, při různých motorsportových disciplínách. Přijďte se podívat, jak vypadají zblízka auta a motorky, které znáte z nejslavnějších závodů. Příště je uvidíte na obrazovce při boji o titul.
bíle zavodní auto

Dakarská zóna

Trucky, auta, motorky i buginy, které brázdily poušť při dakarské rally – v posledních letech, ale i v počátcích celé tradice tohoto legendárního závodu. Před KD Crystal si budete moct prohlédnout řadu strojů ze závodu Dakar rally a taky se seznámit s českými posádkami a sólo závodníky, kteří v nich vyjeli napříč pouští.