Automobilové závody
a veteránské jízdy

Závody se letos ponesou v duchu českolipského sklářského dědictví, které si dokonce vysloužilo místo na seznamu UNESCO. Mezi etapami závodů vás čekají prohlídky několika skláren se vzrušující, stovky let dlouhou historií. Nebo chcete provětrat svůj historický vůz? Pak vyražte na veteránskou jízdu.

Setinová rally
Memorial B. Engeho

Setinová rally na počest Břetislava Engeho otestuje vaši přesnost. Nejde totiž o to být nejrychlejší, ale dorazit na setinu sekundy přesně! Letošní ročník nese podtitul Křišťálová cesta. Závod vás totiž zavede do Křišťálového údolí s téměř 500 let dlouhou sklářskou tradicí. Mezi jednotlivými etapami se zastavíte ve významých sklárnách Českolipska.

Picnic race

Chcete si zajet setinovou rally na zkoušku? Zas tak moc to závodně nehrotit a raději toho po cestě spoustu zažít? Picnic race je 80kilometrová vyjížďka, na které si užijete spoustu zastávek s občerstvením, prohlídkou českolipských skláren i dalších zajímavých míst. Navigovat se budete podle roadbooku jako při ostré setinové rally a na měřeném úseku si vyzkoušíte svou setinovou přesnost. Zabalíme vám piknikový box s dekou a vaše jízda může začít!

Grand Prix Česká Lípa

Vrcholem celého Speed Festivalu bude sobotní Grand Prix v atmosféře nočního města a za zvuku té nejpestřejší škály motorů. Dokonalá symfonie a podívaná, kterou si nemůžete nechat ujít! Na Grand Prix zažijete závod přesnosti o pohár starostky a zároveň přehlídku těch nejzajímavějších veteránů, závodních speciálů a nejnovějších vozů světových automobilek.

Memorial J. Bergra

I handikepovaní mají v auto-moto světe své místo. Letos proto uspořádáme speciální setinovou rally ušitou na míru vozíčkářům – s plně bezbariérovým přístupem! Jestli žijete na kolech i vy a chcete si zazávodit, tady nesmíte chybět. Během setinové rally si otestujete svou řidičskou přesnost a na zastávkách mezi závodními etapami vás bude čekat občerstvení a bohatý program za poznáváním sklářského dědictví Českolipska.

Veteránská jízda

Bentley Speed six, Jaguar E-Type nebo Porsche 356. I takové jedinečné kousky přinesly loni na Speed Festival nádech minulosti. A letos to bude snad ještě zajímavější! Veterány můžete obdivovat na setkání historických vozidel, ale zažijete je i v pohybu. Veteránská jízda – to bude teprve zážitek! Jestli máte doma veterána i vy, přijďte se s ním pochlubit a projet se ve společnosti dalších sběratelských kousků.