Umění a kultura

Ano, přesně tak. Auta, motorky a vůni benzinu spojíme s uměním! Letošní ročník Speed Festivalu se ponese v duchu sklářského dědictví Českolipska. Skvělých kulturních zážitků si ale užijete mnohem více.

SPEED ART

Když se automobilová díla spojí s těmi výtvarnými. Na výstavě SPEED ART vás čeká šest exkluzivních aut doplněných o šest exkluzivních obrazů. Čeští umělci na nich představí své pojetí jedinečných vozů, jako je Porsche 959, Lamborghini Countach nebo Ferrari SF90 XX Stradale. O váš jedinečný zážitek se postará světově uznávaný kurátor Petr Volf a výstavu doplní poháry, které vás zavedou do závodní historie.

Besedy, přednášky a filmy

V kině KD Crystal vás čekají besedy a přednášky významných osobností motorismu. Posdílí s vámi své příběhy ze závodního světa a dobrodružných výprav, uvidíte jejich dokumentární filmy i další zajímavé snímky s auto-moto tematikou. Tak až si budete chtít na chvíli oddechnout od nabitého programu na nohou, tady si užijete klidnější, ale o to zajímavější zábavu.
koláž automobilů

Sklárny a sklářské umění

Věděli jste, že Českolipsko se pyšní skoro 500 let dlouhou sklářskou tradicí, která nově patří na seznam UNESCO? Závody vás proto letos zavedou do několika skláren Křišťálového údolí a v České Lípě budete moct obdivovat vzácné klenoty tohoto umění. Po stopách sklářského dědictví se ale můžete vydat i mimo závody. Vybrané sklárny vám představíme přímo v centru města.

Živá hudba

Je to sice hlavně o motorech a benzinu, ale co by to bylo za festival bez živé hudby? Čeká vás hned několik stanovišť s různými interprety, kde si můžete dát na chvíli pauzu a přepnout na párty mód. Hrát se bude celý den a v sobotu až do pozdních hodin. Slavnostní Grand Prix tak večer ještě rozhodně nekončí.