Průvodce festivalem

Víkend nabitý jedinečnými zážitky pro všechny milovníky aut, motorek a vlaků. A nejen je! Na své si přijdou i umělecké duše a se zábavou jsme mysleli i na děti. Prohlédněte si, co všechno vás čeká.

Automobilové závody
a veteránské jízdy

Zažijte start setinové rally nebo se nechte unést zpátky v čase vyjížďkou veteránů. Závody a jízdy vyvrcholí večerní Grand Prix v atmosféře nočního města a za doprovodu velkolepé show! Kromě finálního úseku setinové rally uvidíte přehlídku závodních speciálů, nejnovějších aut světových automobilek a historických vozů. Takovou symfonii motorů jste ještě neslyšeli!
plakát na festival rychlosti ss stopkami

Výstavy a prezentace automobilů i motorek

Od těch nejstarších sběratelských kousků až po odhalení nejnovějších modelů aut a motorek světových značek. Čeká vás více než desítka tematických expozic, které vám ukážou rozmanité tváře auto-moto světa. Závodní Ferrari, trucky zdolávající poušť na Dakar Rally nebo vůbec první motorky, které kdy vyjely na cesty – to je jen malá ochutnávka toho, co vám Speed Festival přinese.

Kluby a srazy

Motorkáři na Harleyích, milovníci Tatry nebo fanoušci BMW – v rámci areálu celého festivalu narazíte na klubové srazy auto-moto nadšenců různých značek a budete si moct prohlédnout jejich vymazlené stroje.
Jste součástí některého z auto-moto klubů i vy? Přijeďte na váš sraz, nebo nám napište, ať vašemu klubu na Speed Festivalu držíme místo.

Umění a kultura

Nebude to zdaleka jen o strojích a vůni benzinu, ale taky o umění. Tématem letošního ročníku je SKLO, a tak vás zavedeme na prohlídky nejzajímavějších skláren Českolipska, které jsou součástí už téměř 500 let dlouhé sklářské tradice. A nově i kulturního dědictví UNESCO! V České Lípě si budete moct prohlédnout sklářské umělecké výtvory a představíme vám také unikátní výstavu aut ve spojení s výtvarnými díly českých umělců. No a co by to bylo za festival bez živé hudby?

Doprovodný program

Pamatujete, jak jsme říkali, že to bude velké? Ani doprovodný program nebude jen o zabití času! Připravte se na pořádnou zábavu! Na nádraží vás budou čekat historické vlaky, se kterými se můžete svézt na okružní jízdě, v teplárně vám zvedne tep driftová show v podání mistra driftu ČR. Můžete si také půjčit závodní auto nebo motorku a projet se po okruhu a nebo si zazávodit na herním profi simulátoru.
plakát na festival rychlosti s parním vlakem