Často kladené dotazy

Mrkněte se na ty nejčastější otázky a odpovědi ke Speed Festivalu. Jestli nenajdete, co hledáte, určitě se nám ozvěte. Rádi pomůžeme.
01
Jaké je vstupné?
Speed Festival si užijete i bez placení. Vstup je na Speed Festival zdarma a zpoplatněné budou jen některé jeho části.  Pokud si chcete festival užít naplno, doporučujeme koupit si festival pass, který vám umožní vstup na V12 Castle, exkluzivní výstavu SPEED ART atd.

Zpoplatněné je také startovné (setinová rally, Picnic race, veteránská jízda), půjčovna motokár, půjčovna supersportů, Velké kolo, atd.
02
Jakým autem se můžu zůčastnit?
Záleží na tom, čeho se chcete účastnit. Setinová rally Memorial B. Engeho je určená pro auta vyrobená do roku 1994.  Picnic race není rokem výroby automobilu nikterak omezen. Veteránská jízda je pro vozy do roku výroby 1994.
03
Jaký je rozdíl mezi setinovou rally, Picnic racem a Veteránskou jízdou?
Setinová rally je hodně organizovaná a celodenní záležitost viz. https://www.classicrallye.cz/jak-na-to/ . Pojedou se 2 etapy. Setinová rally je podmíněná stářím vozu do roku 1994 a jede se v sobotu 21. 9. 2024.
Picnic race je taková setinová rally na zkoušku a není omezena stářím nebo typem vozu. Od nás obdržíte roadbook jako při setinovce, piknikový box, stanovený čas startu a vyrazíte na vyjíždku, kde na vás po cestě bude čekat několik zastávek a úkolů.
Veteránská jízda je hromadný výlet po stopách Memorialu B. Engeho za pomocí roadbooku s mapou pro vozy do roku výroby 1994. Hromadný start bude v sobotu 21. 9. z náměstí v odpoledních hodinách.
04
Mohu se účastnit Grand Prix ČL?
Grand Prix bude mít dvě části. Nejdříve nás čeká napínavá setinová rally o pohár starostky a potom prezentační jízda těch nejzajímavějších vozů. Účastnit se můžete obou z nich. Počet míst je ale omezený a o tom, které vozy si nakonec vyslouží jízdu na slavnostní Grand Prix, rozhodne naše komise. Vyplňte registrační formulář zde a tento nezapomenutelný zážitek můžete získat právě vy.
05
Mohu vystavit svůj vůz?
Možností, jak vystavit svůj vůz je hned několik. Buďto v rámci klubových setkání, nebo v rámci expozic jednotlivých automobilek, kterým pomáháme dosehnat některé vozy v pokud možno co nejvíce sériovém stavu.

Pokud vlastníte vůz, který by jste chtěl vystavit, registrujte se prosím v registračním formuláři nebo nám napište na email registrace@speedfestival.cz.
06
Jak se mohu registrovat?
Registrace je možná prostřednictvím našeho formuláře v hlavičce této webové stránky. Vpravo nahoře najdete tlačítko registrace a po najetí myší na toto tlačítko se vám zobrazí nabídka registračních formulářů. Zde stačí zvolit konkrétní aktivitu, které se chcete zůčastnit a vyplnit formulář. Na základě vyplněného formuláře vám dorazí pokyny k platbě a potvrzení o registraci. Případně napište email na registrace@speedfestival.cz
07
Jak mohu zaplatit?
Platba je možná pouze převodem. Stačí využít QR kód, který obdržíte emailem nebo provést úhradu na bankovní účet North Bohemia Classic Clubu. Číslo účtu je 222641655/0300 a do poznámky uvést SPZ vašeho vozidla.
08
Nejsem účastníkem, ale rád bych přijel obytným vozem.
Prvotně zajišťujeme parkovací kapacity pro naše účastníky. Pokud však bude volno, tak vás necháme přespat na místě určeném pro obytné vozy a to za parkovací poplatek 500 Kč. Pokud máte zájem o přespání v obytném voze, napište nám prosím na info@speedfestival.cz.